Podstawowym procesem w produkcji hal magazynowych jest ich zaprojektowanie. Specjalistyczna firma dysponuje własnym biurem projektowym, zapewniając wszystkim klientom fachowe wsparcie kompetentnych projektantów. Zawsze jest przygotowywana pełną dokumentację projektowo-budowlaną.

Na tym najwcześniejszym etapie, czyli przy projektowaniu hal magazynowych, następuje ścisła współpraca z klientem, aby dopasować gotowy projekt do jego potrzeb. Nie tylko następuje pytanie o wymiary hali, ale również brane jest pod uwagę jej przeznaczenie, rodzaje procesów, które mają być w niej prowadzone, położenie na działce, oczywiście, również rodzaje i ilość produktów do przechowywania w hali.

Nowoczesna hala rolniczna

W efekcie procesu projektowego firmy zapewniają Klientom:

  • dopasowany do potrzeb układ konstrukcyjny hali magazynowej
  • optymalizację powierzchni hali pod kątem jej wykorzystania
  • indywidualizację pod kątem technik magazynowania towaru

Nowoczesność i bezpieczeństwo hal magazynowych

Aby nowoczesne hale magazynowe mogły by funkcjonalne w zakresie dostaw i ekspedycji, by uzyskać najwyższą płynność w ruchu. To powoduje, że dobierana jest odpowiednią przestrzeń pod budowę hali, ale również lokalizację dróg, parkingów oraz placów manewrowych.

Kładziony jest również nacisk na bezpieczeństwo obiektów, które są projektowane dla klientów. Firmy dobierają wysokiej jakości materiały i przestrzegają wszystkich zapisów Prawa Budowlanego, norm przedmiotowych i warunków technicznych. Oczywiście, w procesie projektowym brane są pod uwagę także przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, dobierając odpowiednie instalacje przeciwpożarowe, a także drogi ewakuacyjne.

Wybierając usługi takich firm, Klient mogą mieć pewność, że zaprojektowana hala magazynowa będzie mogła spełnić wszystkie przedstawione nam wymagania. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z tego, że projekt jest podstawą, dlatego dokładają wszelkich starań, aby był on solidną podstawą do dalszych czynności – budowy oraz montażu hali magazynowej zgodnie z życzeniami Klientów w tym właśnie zakresie.