Powiązanie gospodarcze z państwami Unii widoczne jest także w rolnictwie. Obecnie producenci rolni mogą wykorzystywać przy budowie obór, zagród dla trzód chlewnych, kurników, magazynów pod maszyny czy płody rolne uniwersalne, nowoczesne hale rolnicze. Nie da się zmodernizować stodół czy chlewni z ubiegłego wieku. Nowoczesne budynki powstają z lekkich konstrukcji stalowych, estetycznych i ekonomicznych, bez wsporników pośrednich, co umożliwia dostosowanie pomieszczeń do konkretnych potrzeb. Dzięki doborowi materiału uwzględniającego przeznaczenie budynku otrzymujemy wszechstronne i praktyczne zabudowania. Hale magazynowe wykonywane ze stalowych konstrukcji z drewnianymi wzmocnieniami to funkcjonalne, logistycznie sprawdzone obiekty, posiadające certyfikat.

 Produkcyjna hala rolnicza

Charakterystyka i cechy hal i magazynów rolnicznych

Zaletą konstrukcji metalowych złożonych z samonośnych systemów ramowych jest możliwość ich dowolnego nadbudowywania i rozbudowywania. Wielkość i charakter budynków są dostowane do ekonomicznych potrzeb oraz możliwości rolnika i rodzaju jego produkcji. Bardzo praktyczną cechą samonośnych systemów ramowych jest w magazynach możliwość składowania aż pod sam dach oraz elastycznego wykorzystywania całej powierzchni budynku przeznaczonego na magazyn maszyn, produktów rolnych bądź hodowli zwierząt. Budynki mogą powstawać bez izolacji lub z częściową czy pełną. Zależnie od wymagań elementami konstrukcji są beton, drewno lub stal.

Podłoga jest utwardzana stosownie do przeznaczenia budynków. W przypadku hal rolniczych przeznaczonych na femę tuczu indyków, kaczek czy niosek konstrukcje mają higieniczną i solidną bazę. Na podbudowie betonowej wsparte sa konstrukcje na ramie drewnianej lub stalowej. Istotnym elementem podczas planowania ferm drobiu jest utrzymanie ciepła, a hale gwarantują stabilny klimat. Natomiast chlewnie do hodowli świń, prosiąt i tuczników wykorzystują w rozwiązaniach dachowych konstrukcje wiązarowe i podwieszane stropy, zapewniajace stałą cyrkulację powietrza. A całość daje niezwykle estetyczną i nowoczesną budowlę XXI wieku.